ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7358486
*
nr 735 8486
Spegel
Med senare ljuslampetter, höjd: 70
Utrop:
500 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2012
kl 19:04:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 15:21:13
1
100 kr
19/1 21:49:53
2
150 kr
21/1 22:44:08
3
200 kr
22/1 15:34:33
4
400 kr
22/1 15:46:36
5
300 kr
22/1 17:23:23
4
1.000 kr
23/1 18:52:08
6
1.600 kr
23/1 18:56:45
4
1.500 kr
23/1 18:57:26
4
2.200 kr
23/1 18:59:02
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senare ljuslampetter spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:10
*
Spegel
nr 735 8486
Spegel
Med senare ljuslampetter, höjd: 70
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/1 15:21:13 | 1 | 100 kr |
19/1 21:49:53 | 2 | 150 kr |
21/1 22:44:08 | 3 | 200 kr |
22/1 15:34:33 | 4 | 400 kr |
22/1 15:46:36 | 5 | 300 kr |
22/1 17:23:23 | 4 | 1.000 kr |
23/1 18:52:08 | 6 | 1.600 kr |
23/1 18:56:45 | 4 | 1.500 kr |
23/1 18:57:26 | 4 | 2.200 kr |
23/1 18:59:02 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: senare ljuslampetter spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:10